Hareketin Gücü Adına

24 Eylül 2018

Bell & Ross’un yeni modeli, BR-X2 Skeleton Tourbillon Micro-Rotor hareketi görünür kılarak, yüksek saatçiliğin en ince ayrıntılarına övgülerini sunuyor.

"İlk olarak, modelin mekanik kısıtlamalarına uyarlanabilmesi için mümkün olduğunca fazla malzeme kullanımdan kaldırılmış. İkinci olarak ise, kalibrede açıkça gözüken çok sayıdaki köprü ve yüzeyler daha estetik hale getirilmiş."

Bell & Ross, geçtiğimiz yıllarda piyasaya sürdüğü modeli BR-X1 Skeleton Tourbillon Sapphire ile şeffaf safir kasa içerisinde hareketi görünür kılarak, Richard Mille gibi yüksek horoloji materyallerini vurguluyordu. Geçtiğimiz yıl ise Bell & Ross, “Experimental” koleksiyonunun ikinci neslini piyasaya sundu, kasa ve hareketin tek bir unsurda toplandığı BR-X2 Tourbillon Micro-Rotor. Bu saatlerin birleşimi olarak yeni BR-X2 Skeleton Tourbillon Micro-Rotor, post-modern tasarımı ile modern ‘Haute Horlogerie’yi daha da ileriye taşıyor.

Yeni model, minimalist kare formuyla markanın ikonik imzası haline gelen çerçeveyi iki safir kristal haline getiriyor. İskeletin hareketini sağlayabilmek için tasarım aşamasında iki sorun çözüme kavuşmuş. İlk olarak, modelin mekanik kısıtlamalarına uyarlanabilmesi için mümkün olduğunca fazla malzeme kullanımdan kaldırılmış. İkinci olarak ise, kalibrede açıkça gözüken çok sayıdaki köprü ve yüzeyler daha estetik hale getirilmiş. Bunlara ek olarak 4.05 mm'lik ekstra ince kalibresi, Bell & Ross'u Haute Horlogerie dünyasındaki en yenilikçi isimler arasına taşıyor.

Sadece 50 adetle sınırlı sayıda üretilen saat, şıklığını gri timsah kayışı ile tamamlıyor. Hareket gücünü 48 saat kesintisiz güç rezervi sağlayan otomatik kalibre BR-CAL.381’den alan model 50 metreye kadar su geçirmemekte.