Hidranın Gücünü Keşfedin

07 Temmuz 2017

Kormaran K7, denizdeki mühendislik, konfor ve güvenliğin birleştiği en üst noktayı temsil ediyor.

“İki yanında bulunan hidrolik kolları sayesinde katamaran, trimaran, mono-hull ve hidrofoil araçlarına tek bir düğmeyle hareket halindeyken bile dönüşebilen bu lüks araç, tasarıma, hıza ve dayanıklılığa dair bütün kuralları baştan yazıyor.”

Dalgaların arasından ufka doğru süzülürken sınırlandırılmayı kim ister ki? Deniz araçlarında devrim yaratan tasarımı ile Kormaran K7, bu yıl Dubai’de düzenlenen Yacht Show’da deniz tutkunlarına tanıtıldı.

Dubai International Yacht Show’un 25. yıldönümünde fütüristik dizaynı sayesinde tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kormaran K7, farklı yat tasarımlarını tek bir güçlü motorda buluşturuyor. İki yanında bulunan hidrolik kolları sayesinde katamaran, trimaran, mono-hull ve hidrofoil araçlarına tek bir düğmeyle hareket halindeyken bile dönüşebilen bu lüks araç, tasarıma, hıza ve dayanıklılığa dair bütün kuralları baştan yazıyor.Karbon fiber yapısı ile 7 metrelik uzunluğuna karşın dinamikliğini kaybetmeyen su aracı, 493 beygir gücüne sahip motoru sayesinde hidrofoil’ken saatte 70 km’ye, hız motoru modundayken de saatte 90 km’ye kadar ulaşabiliyor. Titanyum ve paslanmaz çelikten üretilen yüksek mühendislik ürünü hidrolik kolları sayesinde ise mono-hull modunda gövdeyi suyun yüzeyinden yükselterek su direncini %80’e kadar azaltabiliyor.


Deniz üstündeki prestijin en yeni sembolü Kormaran K7’nin iç tasarımı da en az mekanik özellikleri kadar iddialı. Tik ağacıyla kaplanmış sürücü ve yolcu ünitesindeki oturma bölümü yumuşak deriden yapılma. Yüksek işlemcili bilgisayar sisteminin unutulmadığı araçta, güneşlenmek ve denize girebilmek üzere ise geniş bir alan mevcut. Gece sürüşleri için akıllı aydınlatma sistemiyle kolaylık sağlanırken, LED ışıklandırma ile aydınlatılan dış gövde, su aracının silüetini belirginleştiriyor.


Kişiye özel tasarımla sadece 50 adet üretilen Kormaran K7, yüksek standartları fazlasıyla karşılıyor. Salzburg merkezli KORMARAN’ın sahibi Oliver Kormann’ın yaptığı basın açıklamasında üretimin başladığını duyurduğu markanın, denizcilik sektörüne getireceği yenilikler için takipte kalmaya değer.