İki yıllık restorasyonun ardından Harrods’da yemek keyfi

27 Eylül 2019

Harrods’ın yeni yemek salonu farklı lezzetleri tek çatı altında topluyor.


Londra'nın en lüks alışveriş merkezlerinden Harrods'ta geçtiğimiz son iki yıldır hummalı bir çalışma vardı. Her yıl 12 milyon müşteri ağırlayan alışveriş merkezi dünya mutfağına farklı bir konsept getirmeye hazırlanıyor. Yemek salonunu baştan restore eden ve farklı tatları lüks ama bir o kadar da sıcak bir ortamda misafirleri ile paylaşmayı hedefleyen Harrods sonunda şehrin yeni gastronomi destinasyonunun üzerindeki perdeyi kaldırdı.


Daha önceleri birkaç bölüme ayrılan ve daha çok bir “food court” havası veren mekân, tamamen yenilenerek bir yemek salonuna dönüştürülmüş. Yine birden fazla yemek seçeneğine odaklanan salonda Lindisfarne istiridyelerinden Londra’nın en taze su ürünlerine kadar birçok seçeneği bulabileceğiniz bir balık barının yanı sıra farklı tatları deneyebileceğiniz bir et barı bulunmakta.


Makarna barında ise İtalyan tarifleri ile hazırlanmış ve İngiltere’nin en ünlü peynirleri ile soslanmış birçok seçenek bulmanız mümkün. Şarap barı, Harrods’ın satın alma ekibinin başarısının bir göstergesi niteliğinde, kendi markaları altında ürettiği şaraptan dünyanın en nadir viskilerine kadar geniş bir yelpazede servis yapıyor.


 

Çeşitli yemek bölümlerinin yanı sıra dünyadan farklı lezzetler de barındıran yemek salonunun parlayan yıldızı, Hintli şef Vineet Bhatia’nın yönetimi altındaki Kama by Vineet isimli restoran. Salonun bir diğer öne çıkan mekânı ise The Grill isimli et restoranı. Avustralya’dan Şili’ye dünyanın farklı yerlerinden etkilenen restoranın mutfağında bifteğin birden fazla çeşidini yemeniz mümkün.