İyilik İçin Sanat

29 Eylül 2018

Ron Arad, Peter Blake ve Anish Kapoor, yeni eserlerini parkinsona umut olmak için yaratıyorlar.

"Bir kutuda tuzağa düşme fikri, geçen seneki Cure³ projesine ilham kaynağı olmuştu ve dünyanın önde gelen 53 sanatçı ve mimarı bu proje için her biri 20 cm ebatındaki cam küp kutuları projeye yardım amacıyla satılacak sanat eserine dönüştürmüştü."

‘Kutuda olmak’, The Cure Parkinson’s Trust’un geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden kurucu ortağı Tom Isaacs’ın 10 milyondan fazla insanın bu nörolojik hastalıkla nasıl yaşadığını anlatmak için kullandığı tanımdı. Bir kutuda tuzağa düşme fikri, geçen seneki Cure³ projesine ilham kaynağı olmuştu ve dünyanın önde gelen 53 sanatçı ve mimarı bu proje için her biri 20 cm ebatındaki cam küp kutuları projeye yardım amacıyla satılacak sanat eserine dönüştürmüştü. Bonhams ve David Ross Vakfı ortaklığında, küratöryal ikili Artwise tarafından tasarlanan proje projede, bu yıl 300.000 £ 'dan fazla gelir elde edildi.

Paul Huxley | Ivan Harbour

Claire Morgan | Thomas J Price

Hassan Hajjaj | Grayson Perry

Bu projenin devamı olarak 80’den fazla uluslararası sanatçının eserleriyle genişletilmiş bir halde 26-28 Ekim tarihleri arasında eski eserlerin yanı sıra Ron Arad, Peter Blake, John Pawson, Edmund de Waal gibi sanatçıların eserleriyle Bonhams London'da gösterimde olacak. Tüm geliri Parkinson’un yeni tedavilerine yönelik araştırmalara kaynak olarak ayrılacak Eserler 26 Ekim günü İngiltere saati ile sabah saat 8'den itibaren cure3.co.uk adresinden satın alınabilecek.