Jil Sander İle Japonya’da

13 Ocak 2019

Jil Sander, İlkbahar Yaz 2019 kampanyasında Japonya’da duygusal bir yolculuğun izini sürüyor. Mario Sorrenti’nin görüntülediği samimi kampanya, sadeliği ve gerçek yaşamın içinden olmasıyla diğerlerinden sıyrılıyor.


"Mario Sorrenti, Jil Sander yaratıcı yönetmenleri Lucie ve Luke Meier tarafından tasarlanan koleksiyonun duygusal, dürüst ve ilham verici özünü insan ilişkilerini deneyiminin merkezine alarak yansıtıyor."

Jil Sander'in son kampanyası için fotoğrafçı Mario Sorrenti tarafından kaydedilen görüntüler, doğruluk, öz ve sıcaklık anahtar kelimeleri üzerine odaklanıyor, ortaya çıkan sonuç ise moda evinin akıcı ve sakin son çizgisini yansıtıyor.Otuz iki fotoğraf ve bir filmden oluşan kampanya, kahramanlarımız Ansley ve Myles'i balıkçı köylerinden, tapınaklardan, çay tarlalarından ve Ryokan'dan geçerek Japon sahilindeki seyahatlerini takip ediyor. Modeller, gösterişten uzak bir şekilde sahilde dolaşırken, banyo yaparken, sokaklarda ve tapınakların önünde olmak üzere günlük aktiviteler içerisinde fotoğraflanıyor ve Jil Sander yaratıcı yönetmenleri Lucie ve Luke Meier tarafından tasarlanan koleksiyonun duygusal, dürüst ve ilham verici özünü insan ilişkilerini deneyiminin merkezine alarak yansıtıyor. Görsellerde serbestçe akan siluetler ile monochrome renkler ve son derece sade uygulanmış styling dikkat çekiyor. Her yönüyle Mario Sorrenti’nin, kıyafetlerle, insanlarla ve onların duygularıyla iletişim kurduğu otantik bir hikaye yarattığını söyleyebiliriz.