Kamboçya’da lüks kamp deneyimi

05 Temmuz 2019

Shinta Mani Wild Kamboçya’nın balta girmemiş ormanlarında misafirlerini yeni bir kamp deneyimi ile tanıştırıyor.

Şu ana kadar bildiğiniz ve deneyimlediğiniz bütün kampları unutun. Shinta Mani Wild Kamboçya’nın en güzel bölgelerinden biri olan Cardamom Ulusal Parkı’nın göbeğinde lüks kamp deneyimini farklı bir boyuta taşıyor. Kartal yuvası misali gürül gürül akan bir nehrin ve şelalelin yanına kurulmuş olan otel 16 adet lüks çadırı ile konuklarına doğayla içiçe bir tatil vadederken rahat bir tatil için ter türlü olanağı da sunuyor.


Uzun bir uçak yolculuğu ile Kamboçya’ya varan misafirler otele birden fazla yoldan ulaşabiliyorlar. İsteyenler otele üç saat uzaklıkta bulunan Phnom Penh şehrinden özel araçlar ile kamp noktasına ulaşabilirken, Sihanoukville’den de iki buçuk saat gibi bir sürüşle otele ulaşmak da mümkün. Eğer maceracı ruhunuz ağır basıyorsa yine Sihanoukville’den 4x4’ler ile 20 dakikalık adrenalin dolu bir yolculukla bu masalsı mekâna ulaşabilirsiniz. 


Bill Bensley tarafından dizayn edilen otel Kamboçya’nın balta girmemiş ormanlarından aldığı ilhamı 60’larda bir moda ikonuna dönüşen Jacqueline Kennedy Onasis’in tarzı ile birleştirmiş. Otelde döndüğünüz her köşede bir antika parça görmeniz mümkün. Bensley bu ince detayları kullandığı deri ve ahşap materyaller ile maskülen bir stille birleştirerek konuklarına en üst düzey konfor ve estetiği sağlamaya çalışmış. 

Shinta Mani Wild’daki çadırlar konukların her türlü ihtiyacını karşılamanın yanına en üst düzey mahremiyeti de sağlıyor. Çadırlar king boy bir yatak, bir açık hava banyosu, hayvan desenleri ile süslü bir kanepe, bir adet soğutucu ve el yapımı masa ve sandalyelerden oluşuyor. 


Otelin restoran menüsünde de yerel tatlara bolca rastlamak mümkün. Her sezon değişen menüsüyle konuklarına Khmer bölgesinin en leziz örneklerini sunan Shinta Mani Wild tofudan sıcak hamur işlerine, yerel malzemelerde yapılmış salatadan özenle pişirilmiş deniz mahsullerine kadar birçok seçeneği restoranında barındırıyor.

Ayrıca otel kaçak avcılarla mücadele eden birçok organizasyonla da iş birliği yaparak Kamboçya’nın muhteşem doğal güzelliklerinin ve hayvan popülasyonun gelecek nesillere bozulmadan kalması için de uğraşıyor.