Kelly Behun İmzalı Muhteşem Daire

30 Mart 2023

Ünlü iç mimar Kelly Behun imzalı Manhattan rezidansı çarpıcı tasarımıyla öne çıkıyor.

Tasarımcı Kelly Behun, Manhattan'da bir rezidans dairesinde yaşayan çift için yeni bir kürasyona imza attı. Londra merkezli gayrimenkul yatırımcısı Marcus Meijer ve eşi Maria, Kelly Behun'a New York'taki apartmanlarını tasarlaması için ulaştılar. Manhattan yaşamını kucaklamayı çok istiyorlardı ama aynı zamanda küçük çocuklarıyla keyifli vakit geçirecekleri sakin bir alana da ihtiyaçları vardı. Marcus, "Binanın konumu ve mimarisi Notting Hill'deki şehir evimizden çok farklı. Ayrıca Hudson Nehri, Özgürlük Anıtı, Dünya Ticaret Merkezi ve Empire State Binası manzarasına sahip" diyor. 
Bu özel apartman Behun'un özel tasarımının yanı sıra ebeveyn yatak odasında Pierre Yovanovitch'in, yemek odasında Mathieu Lehanneur'un ve çocuk yatak odasında Daniel Arsham'ın dikkat çekici sanat eserlerini içeriyor. Dairenin manzarasını öne çıkarmak için paleti nötr renklerden ve tasarımları organik formlardan tercih eden Behun, evi tanımlarken "Burası, minimal yaklaşımla döşenmiş bir daire ancak görkemli dokunuşlara da sahip" diyor. 


Ferah iç mekan, büyük ölçekli sanat eserlerinin iç mekanda nefes almasına da izin veriyor. İddialı bir Glenn Brown tablosu, teamLab'ın yemek odasındaki dijital duvar çalışmasının yanında sergileniyor ve büyük boy bir Damien Hirst tuvali, yaşam alanındaki Ashley Hicks totemine bakıyor. Eve ek bir boyut getiren diğer sanat eserleri arasında François-Xavier Lalanne'nin bir koyun ve bir kuzusu yer alıyor. "Sabah gördüğümüz ilk şey onlar. Hemen arkalarındaki Empire State Binası manzarası ile uyanmak harika bir his" diyor ev sahibi Maria. Rezidans, şehrin kalbindeki West Street'e sadece birkaç adım mesafedeki konumuna rağmen huzurlu bir atmosfere sahip.