Porsche ve Huawei’in yeni akıllı saat iş birliği

22 Ocak 2021

Yarış arabalarının aerodinamik modern tasarımından ilham alan PORSCHE DESIGN HUAWEI WATCH GT 2, estetik ve teknolojinin iyileştirilmiş entegrasyonunu ortaya koyuyor.

Huawei’nin amiral gemisi akıllı saatinin en son modeli olan Porsche Design Huawei Watch GT 2, dünyada yolunuzu bulmak için mükemmel bir cihaz. Şirket, ünlü spor otomobil üreticisinin danışmanlık kolu olan Porsche Design ile ilişkisini yeni iş birliği ile derinleştirdi.

İkili 2016'dan beri telefonlarda ve saatlerde birlikte çalışıyor, ancak bu son ürün kesinlikle en başarılı olanı. Porsche Design Huawei Watch GT2, günlük bir araç olan akıllı saat ile uzun ömürlü ve kaliteli bir nesnenin sembolizmi arasında yerini alıyor. Birkaç yıldan fazla bir ömre sahip tüketici elektroniği fikri yavaş yavaş ilgi kazanıyor. 


Porsche Design varyantı, Huawei’in GT2'sinin estetik bir güncellemesi. Aşınmaya dayanıklı safir cam saat kadranı hafif titanyum çerçeve ile mükemmel şekilde birleşerek zarif bir deneyim sunuyor. Yazılım açısından, dağ tırmanışından biniciliğe kadar değişen 100 farklı egzersiz modunu barındırmak için veri izleme özelliğine sahip çok sayıda uygulama ve işleve sahip. Ayrıca, çoğu Huawei'nin beraberindeki Sağlık uygulamasında bulunan kullanıma hazır ve kullanıcı tarafından oluşturulan tasarımlardan çok daha iyi bilgi aktarımı yapan özel Porsche Design saat kadrajı koleksiyonu da mevcut. 


Sağlık takibi, GT2 için çok önemli bir faktör. Yeni sensörüyle kalp atış hızı takibinin yanı sıra stres seviyelerini ve uyku düzenlerini izlemeye olanak tanıyor. Elde edilen veriler günlüğe kaydedilerek uygulama içinde analiz ediliyor; ancak uyku sürelerinizi ve stres oranlarınızı bilmekten ne kadar fayda sağlayacağınız size bağlı tabii. Buna ek olarak, alıştığımız akıllı saat bildirimleri, Bluetooth üzerinden müzik saklama ve çalma fontsiyonu ve yardımcı alarmlar, zamanlayıcılar, hatırlatıcılar ve canlı hava durumu verileri de sunuyor. Hafif kullanımla iki haftaya kadar dayanan sarj süresi ise böyle yetenekli bir cihaz için oldukça etkileyici.