Rick Owen’dan Moncler’e özel tasarımlar

22 Şubat 2020

Aykırı tasarımcı Rick Owens Moncler Genius projesi kapsamında İtalyan modaevi için bir kapsül koleksiyon hazırladı.


Moda dünyasının dayattığı normları kabul etmeyerek kendine has tarzını markasına taşıyan, 2010 yılından beri mobilya tasarımına da el atan Amerikalı tasarımcı Rick Ownes, İtalyan modaevi Moncler’in Genius isimli projesi kapsamında marka için özel bir kapsül koleksiyon hazırladı.

Koleksiyonu Milano Moda Haftası kapsamında tanıtan Owens koleksiyon kapsamında farklı bir işe daha imza attı. Moncler için bir tur otobüsü de tasarlayan Owens eşi Michèle Lamy ile birlikte yeni Moncler koleksiyonunu Amerika’nın Batı Yakası’nın bir ucundan bir ucuna taşıdı ve moda severler ile bir araya getirdi. İkonikleşmiş Moncler montlarına kendi dokunuşunu getiren Owens’ın koleksiyonunda oversize ve uzun şişme montlar ve asimetrik kesimli ceketler görmek mümkün.

2018 yılında tanıtılan Moncler Genius projesi ile farklı kültürlerden gelen ve farklı tarzlara sahip tasarımcılar, İtalyan modaevi Moncler’e kendi dokunuşlarını getiriyor. Moncler ruhuna sadık kalan tasarımcılar, modaevini hem geleceğe hazırlarken hem de kapsül koleksiyonlar ile markaya yeni bir soluk getiriyorlar.


Milano Moda Haftası kapsamında Moncler Genius projesine dahil olan Craig Green, Richard Quinn, Simone Rocha ve JW Anderson’ın da koleksiyonları tanıtıldı. Moda haftası ile birlikte Genius projesinin 2020 koleksiyonlarına da start veren Moncler’in önümüzdeki sezonda daha fazla kapsül koleksiyon tanıtması bekleniyor.