Rönesans ihtişamı Villa San Michele'de hayat buluyor

29 Mayıs 2021

14. yüzyıl zanaatini bölgenin güzelliğiyle harmanlayan Villa San Michele, Michelangelo’ya atfedilen cephesi ile öne çıkarken yemyeşil ormanlık alanlar ve teraslı bahçelerle kucaklanıyor.

14. yüzyıl zanaatini, bölgenin doğal güzelliğiyle harmanlayan Villa San Michele, şehrin en büyük katedralleri ve galerileri kadar ilham verici.
Michelangelo’ya atfedilen cephesi, yemyeşil ormanlık alanlar ve teraslı bahçelerle kucaklanıyor. Fiesole tepelerinde yer alan bu eski ortaçağ manastırı Villa San Michele, Floransa'nın romantizmini mükemmel bir şekilde yakalıyor.

“Floransa’da çalışan öncü zanaatkarlarla tanışın,” davetiyle yola çıkan villa, ziyaretçilerine özel atölye turları ile takı, şapka, ayakkabı, parfüm ve daha pek çok konuda ustaların çalışmalarını izleme imkanı sunuyor. Floransa ve müzelerine nefis yemek ve rehberli turlarla tamamlanan bu inziva yeri, İtalya’nın tasarım mirasını gerçek anlamda kutluyor.

Bu eşsiz otelde konaklamak, beraberinde sıcak tonlu kumaşlar ve özel yapım mobilyalarla birlikte binanın zengin tarihini yansıtmayı deneyimletiyor. Villa San Michele, tasarımıyla her alanını karşı konulmaz bir sığınak haline getirme misyonunu edinmiş.