Seyahat Severlerin Gözdesi Teknolojik Ürünler

10 Ekim 2022

Keyfi, pratikliği ve güvenliği temel alan teknolojik ürünler seyahat çantalarında yerlerini alıyor.

Leica’dan Q2 Reporter Kamera


Leica'nın Q2 Reporter'ı, kameralarının birkaç darbe ve sıyrıktan daha fazlasına dayanabilmesini isteyen seyahat severlerin gözdesi. Sağlam ve kompakt bir forma sahip olan Leica Q2 Reporter kamerası sadece 700 gram ağırlığında. 4K video kaydeden 47.3 megapiksel sensörü, 0.15 saniyede nesne yakalama özelliği ve dijital zoom özelliği bulunan sabit lensi ile birlikte diğer Q2 serisinin muhteşem özelliklerini barındırıyor. Kamera ayrıca onu aşırı sıcaklıklara, aşınmaya ve çizilmeye, toza ve su püskürtmeye karşı dayanıklı yapan dokuma Kevlar ile kaplı.

DJI Mini 3 Pro Drone Kamera


245 gramlık hafifliğiyle dikkat çeken DJI Mini 3 drone kamera, avuç içinde bir büyüklüğe sahip. Çarpışma sensörleri ve görüntü alma yetenekleri önceki modellerden bir adım önde. Kamerası 4K video veya 48 MP fotoğraflar çekebiliyor. Düzgünce açılan kanatları ile ceket cebine sığmak için de ideal.

Wacaco Picopresso Kahve Demleme Aleti


Hong Kong temelli bir start-up tarafından üretilen Picopresso kahve demleme aleti 23 aşamalı kahve öğütme ve çekme işlemiyle pürüzsüz ve lezzetli kahve çekimi sunuyor. Bu süreç sabır gerektiriyor olsa da doğayla bir araya geldiğinde meditatif bir deneyim elde edilmesini sağlıyor. 

Tile Pro Takip Cihazı


Kaliforniyalı şirket, ürettiği Tile Pro ile anahtar, valiz, cüzdan ve sırt çantası gibi değerli eşyalara takılabilen, Bluetooth ile işleyen bir takip cihazı sunuyor. Tile Pro’nun diğer Samsung ve Apple ürünlerinden farkı hem Android hem de iOS cihazlarla uyuşabiliyor olması. Markanın en yeni sürümü Tile Pro aynı zamanda suya dayanıklı, anahtarlığa kolayca geçirilebilmesini sağlayan küçük bir deliğe sahip ve 120 metre uzaklıktan da takip edilebiliyor.