TWA Efsanesi Oteliyle Geri Döndü

01 Mart 2019

JFK Havaalanı’nın en meşhur terminalindeyiz. Sayısız filmde ve fotoğraf karesinde karşımıza çıkan Terminal 5, yenilenen haliyle oldukça davetkar ve nostaljik.

TWA Uçuş Merkezi, yani Trans World Flight Center, John F. Kennedy Havaalanı’nda 1962 yılında meşhur mimar Eero Saarinen tarafından tasarlandı. 5. Terminal olarak geçen yapı, 2001 senesinde kapatılmıştı. O yıldan beri dışından dahi rahatça görülemeyen terminalin otel olmasına karar verildiğinde değişik cephelerden farklı fikirler gelmişti. Mimarisine aşık olanlar içinse yapının yıkılmaması en güzel haberdi.

İki tane alçak binadan meydana gelen TWA, Knoll mobilyalar kullanıldı. 512 odadan oluşan otelin ambiyansı tamamen sizi günümüzden kopartacak türden. Projeyi geliştiren ve büyük yatırımcısı olan MCR and Morse Dvelopment şirketinin CEO’su Tyler Morse, ‘’TWA Otel’in ziyaretçileri veya misafirleri buraya geldiğinde 1962’nin zengin kültürünü, mimarisini, manzarasını ve ortamını bulacaklar.’’ diyor.

Şimdiden rezervasyon almaya başlamış olan otel, orijinal ‘’Chili Pepper Red’’ tonundaki halıları, pisti gören büyük camları, altı restoranı, sekiz barı, dükkanları, fitness salonu ve teras havuzundan oluşan 930.000 m2’lik alanıyla mayıstan itibaren açılıyor. Eminiz ki Mad Man’den fırlamış Don Draper gibi birkaç gün geçirmek oldukça keyifli olacaktır.

twahotel.com