Versace loves NY

11 Aralık 2018

Donatella Versace, New York'u çok seviyor. Markanın klasik Medusa logosu bu defa I Love NY’a dönüşüyor.

"Bu zamana kadarki tüm kadınlarını ve erkeklerini bir araya getiren Versace, ihtişamlı geçmişinin bir özetini yaptı o gece. İpekler, dökümlü etekler, siyah, sarı ve altın rengi ikonik hatırlatmalar koleksiyonun temelini oluşturuyordu."

Bundan yıllar önce, Versace, New York'ta bir Versus defilesi yapmıştı. 2011'de Prince'in sahne aldığı Versace x H & M şovu da kentte gerçekleşmişti. Ancak, geçtiğimiz pazar gecesi gerçekleşen defile, New York'ta gerçekleşen ilk Versace defilesiydi. 2 Aralık aynı zamanda Gianni Versace’nin doğum günüydü.

Fotoğraflar: Alessandro Lucioni / Gorunway.com.

Donatella Versace’nin New York’u seçmesinin sebebi, şehirdeki özgürlüktü en başta. Kültür çatışmasının, özgürlüğün ve yaratıcılığın her zaman Versace’yi beslediğini söyleyen Versace, 90’larda New York’ta geçen yıllarını, asla uyumadıkları kulüp gecelerini, topuklularıyla karda yürüdüğünü hatırlıyor ve ekliyor, “Aşırıyı hep sevmişimdir.”Versace defilesinde kadınlar ve erkeklerin çarpışması da yaşandı ama iyi anlamda; koleksiyon küçük bir erkek kapsül koleksiyonuyla birlikte sunuldu. Podyumda Versace’nin bin bir tipi yürüyordu; glam kızlar, parti kızları, İngiliz kızları, seksi dullar... Bu zamana kadarki tüm kadınlarını ve erkeklerini bir araya getiren Versace, ihtişamlı geçmişinin bir özetini yaptı o gece. İpekler, dökümlü etekler, siyah, sarı ve altın rengi ikonik hatırlatmalar koleksiyonun temelini oluşturuyordu. Meşhur 1994 bahar koleksiyonundaki PVC parçaları, şeker gibi renkleriyle sahnedeydi bu defa. Koleksiyonun ‘yeni nesil’ yüzünü yansıtan logolu tişörtler, bel çantaları ve spor ayakkabıların yanında Versace’nin klasikleri, sokak modasından gözlerimizin yorulduğu şu modern zamanlarda, alternatif bir nostalji hareketi gibi görünüyordu.