Virgil Abloh İmzalı Louis Vuitton Aerogram

17 Ocak 2022

İlk kez geçtiğimiz yıl satışa sunulan Louis Vuitton Aerogram Koleksiyonu, yeni modeller ve tonlar ile güncellenerek tekrardan gündeme geldi.

Louis Vuitton'un imzası niteliğindeki Seyahat Sanatı'nın somutlaşmış örneği olan Aerogram geleneği, havacılık tarihi ile iç içe geçmiş durumda. Seyahat etme mirasını modern bir görünümle harmanlayan Aerogram erkek deri ürünleri koleksiyonu, bu geleneğin amblemlerini yansıtırken, her zamanki gibi çağdaş bir seyahat vizyonunu da taşıyor. Bu geleneği modern çağa bağlamak için, LV Aerogram koleksiyonu özel olarak siyah damarlı deriden üretilmiş ve eğik kesimli kenarları olan net, neredeyse mimari çizgilere sahip. 

Çantalar, zarif, çağdaş ve abartısız bir görünümü korurken, Louis Vuitton'un tarihi bagajlarında bulunanları hatırlatan kumaş kayışlar ve kabartmalı deri bagaj etiketleri gibi mirastan ilham alan ayrıntılar taşıyor.
Klasik çantalara ek olarak, hem pratik hem de tamamen günümüze adapte edilmiş yeni bir model katılıyor. Yeni ikonik Pochette Voyage’dan ilham alan Messenger Voyage, modern çağda seyahatin tüm gereksinimlerini karşılıyor. Messenger Voyage, ayarlanabilir bir omuz askısı, fermuarlı bir ön cep ve kişiselleştirilebilir bir kart tutucu ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Her parçada bulunan damgalı deri etiket ise hareket halindeki şehir stilinin simgesi olarak tasarlanan koleksiyonda, uzaklara duyulan özlemi somutlaştırıyor.